اخبار و رویدادها

روابط عمومی سیمکات در میان روابط عمومی های برتر سازمان اقتصادی کوثر

به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر؛ در این گردهمایی سالیانه که با حضور دکتر یوزباشی معاون مدیر عامل و حجت الاسلام محمد حسین پیریائی مدیر کل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اقتصادی کوثر برگزار شد از روابط عمومی های برتر سازمان تقدیر به عمل آمد.
این نشست صمیمی که با هدف اعلام سیاست های رسانه ای، علاج چالش های موجود و بررسی دوره آموزشی برگزار شده در دانشکده خبر خبرگزاری فارس منعقد شد از آقایان: صدقگو، حسن آبادی، راهوار، اصغرپور و عباسی به ترتیب مدیر روابط عمومی هلدینگ کشاورزی کوثر، ریاست گروه اطلاع رسانی ستاد سازمان، رئیس اداره روابط عمومی شرکت خوراک دام پارس، رئیس سابق روابط عمومی شرکت شهاب و رئیس اداره روابط عمومی شرکت سیمکات و از بانوان: ناظریان، حاتمی و حیدریان به ترتیب مدیر روابط عمومی هلدینگ کوثرصبا، مدیر روابط عمومی هلدینگ معین کوثر و مدیر سابق روابط عمومی موسسه توسعه کسب و کار رویش کوثر به عنوان مسئولان برتر روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر تقدیر به عمل آمد.منبع خبر : NEWS-KOWSAR.IR/0000Z0

برگزاری مراسم تجلیل از واحدهای نمونه استاندارد استان آذربایجان شرقی

همزمان با روز جهانی کیفیت، مراسم تقدیر و معرفی واحدهای نمونه ملی و استانی در استان آذربایجان شرقی به همت اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی، با حضور نماینده معظم ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه محبوب تبریز حضرت آیت اله دکتر آل هاشم و استاندار آذربایجان شرقی جناب آقای دکتر عابدین خرم و مدیران واحدهای صنعتی و عموم کارکنان و کارشناسان اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی برگزار شد.
در این مراسم سرپرست اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی جناب آقای دکتر صحرائی ضمن عرض خیر مقدم حضور میهمانان، به اهمیت و جایگاه استاندارد در تولید و کیفیت و بیان عملکرد کارشناسان در راستای بهبود تولیدات واحدهای صنعتی و منتخب شدن یک واحد ملی و سیزده واحد استانی اشاره کردند که شرکت سیم و کابل تبریز ( سیمکات ) نیز بعنوان واحد نمونه استانی استاندارد استان آذربایجان شرقی انتخاب گردید.
در ادامه امام جمعه تبریز حضرت آیت اله دکتر آل هاشم ضمن قدردانی از عملکرد و نظارت اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی و تولید محصولات با کیفیت واحدهای صنعتی و رعایت استانداردها، به اهمیت و الزام نظارت بر اجرای استانداردهای مدون و مصوب از سوی نهاد مربوطه و بالا بردن کیفیت تولید در واحدهای صنعتی اشاره نمودند.
در پایان مراسم نیز تصاویر و فیلم های روند تولید و اجرای استانداردها توسط واحدهای صنعتی به نمایش درآمد.

روابط عمومی و اطاع رسانی شرکت سیمکات

مدیر اعتبار سنجی بانک شهر استان در بازدید از سیمکات :

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات : مدیران ارشد بانک شهر در بازدید از شرکت ، از فعالیت‌های این مجموعه و تحولات آن مطلع شده ، در این بازدید که با حضور مدیریت محترم عامل ، عضو موظف هیئت مدیره ، مدیران مالی و سرمایه‌گذاری حضور داشتند طی جلسه‌ای ضمن پخش تیزر شرکت ، مدیرعامل گزارشی از تاریخچه ، تحولات ، اهداف ، برنامه‌ها و سیاست‌های ابلاغی بالادستی ، دستاوردها و بهبودهای صورت گرفته در زمینه‌های مالی ، توسعه بازار داخلی و صادراتی ، تنوع محصول ، نوآوری سیستم‌های یکپارچه مدیریت ، تقدیرنامه چهار ستاره تعالی و پیشرفت سازمانی ارائه نمودند.
جناب آقای ثانی مدیر امور اعتبارسنجی بانک شهر طی سخنانی از تحولات بسیار مثبت ایجاد شده طی چند سال گذشته در مجموعه سیمکات ابراز خرسندی نموده و آمادگی بانک را برای همکاری‌های پایدار اعلام نمودند.

انتخاب یک واحد نمونه ملی و ۱۳ واحد نمونه استانی استاندارد از آذربایجان شرقی

سرپرست اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری و همزمان با روز جهانی استاندارد یک واحد نمونه ملی و ۱۳ واحد نمونه استانی استاندارد از آذربایجان شرقی برگزیده شدند.

دنیای اقتصاد-تبریز: مصطفی صحرایی در مراسم روز جهانی استاندارد خاطر نشان کرد: انتخاب یک واحد نمونه ملی و ۱۳ واحد نمونه استانی از آذربایجان شرقی نشان از توجه واحدهای تولیدی استان به کیفیت و ارتقا تولید است و مرغوبیت تولیدات ساخت آذربایجان شرقی را نشان می دهد.
وی اضافه کرد: واحدهای آلاکس ایران کیش، فولاد ماهان تبریز، سیم و کابل تبریز(سیمکات)، آرمان ایمن ایرانیان، آذرنان نظری(واحد۱)، آذر سیم ماهان، شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی، سیمان صوفیان، آدوپن پلاستیک پرشین، تک پلاست نور آذربایجان، نفت پاسارگاد واحد تبریز، کلرپارس و بستنی اطمینان آذرگل به عنوان واحدهای نمونه استانی و شرکت هافمن به عنوان واحد نمونه ملی برگزیده شدند.

بازدید مدیران ارشد موسسه حسابرسی مفید راهبر از شرکت سیمکات

پیرو هماهنگی‌های قبلی مدیران ارشد موسسه حسابرسی مفید راهبر آقایان دکتر اسکندری ، شمس و جعفری در مورخه 19/07/1402 با حضور در شرکت سیمکات طی جلسه‌ای با اعضأ محترم هیئت مدیره ، کمیته ریسک و کمیته حسابرس داخلی شرکت در محل دفترکار مدیریت محترم عامل از نزدیک در جریان فعالیت‌های شرکت در ابعاد مختلف اعم از تولید ، فروش ، صادرات ، حسابرسی و اقدامات بهبود در راستای اهداف و استراتژی‌های سازمانی قرار گرفتند.
در این جلسه مدیرعامل محترم شرکت به مدت ۲۰ دقیقه فعالیت‌های ۸ ماهه اول سال مالی ۱۴۰۱ را نیز پرزنت نموده به روسای کمیته‌های ریسک و حسابرسی به بیان اقدامات و بهبودهای صورت گرفته پرداختند . آقای دکتر اسکندری نیز در این جلسه به تشریح مباحث مدیریت استراتژی اشاره و توجه به نکته نظرات و مشورت خبرگان داخل سازمان را در برنامه‌ریزی و پیشبرد اهداف موثر دانستند.
در ادامه جلسه آقای دکتر شمس و دکتر جعفری از فعالیت‌ها و بهبودهای صورت گرفته طی چند سال اخیر در مجموعه سیمکات را با ارزش و قابل تحسین عنوان نموده و جناب آقای مهندس قاری‌زاده نیز از تلاش‌ها و زحمات تیم حسابرسی تقدیر نموده و تعامل بیشتر با مدیران عامل را برای تسهیل و تسریع در فرایند رسیدگی و بازرسی مهم عنوان نموده و آمادگی مجموعه را برای همراهی در این رابطه اعلام داشتند.

تکریم و معارفه هیئت مدیره سابق و جدید شرکت سیمکات


به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات در تاریخ 08/06/1402 جلسه تکریم و معارفه هیئت مدیره سابق و جدید با حضور اعضأ محترم هیئت مدیره در محل شرکت سیمکات برگزار گردید.
در این مراسم جناب آقای قاری زاده مدیر عامل محترم شرکت ضمن ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد چند ساله شرکت ، از زحمات مجدانه و صادقانه آقایان مجید یاریگر ، محمد نصیری در طول دوران خدمت تقدیر و تشکر نمود. همچنین هر یک از اعضأ محترم هیئت مدیره ضمن قدردانی از تلاش های جمعی صورت گرفته در راستای توسعه و پیشرفت شرکت ، به بیان موارد و نکاتی پیرامون فرصت ها و تهدید های پیش رو و لزوم عزم و اراده راسخ جهت عبور از موانع پرداختند.
در این مراسم اقایان رسول رسولی و ناصر یکتن به جای آقایان مجید یاریگر و محمد نصیری بعنوان عضو جدید هیئت مدیره شرکت سیمکات معرفی شدند.
• آقای رسول رسولی متولد 1346، دکتری مدیریت دولتی و سوابق اجرائی همچون مدیر کل امور مالیاتی استان آ.شرقی ، مدیر کل امور مالیاتی شمال تهران ، ممیز کل مالیاتی شرکتهای تبریز ، عضو انجمن حسابداران خبره ایران و.... در کارنامه خود دارند.
• آقای ناصر یکتن متولد 1350 ، کارشناسی حسابداری و سوابق اجرائی همچون مدیر مالی شرکت کمپرسور سازی تبریز ، مدیر حسابرس داخلی تراکتورسازی ، معاونت مالی شرکت تراکتور سازی ، و... در کارنامه خود دارند.

دوره آموزشی اطفا حریق همکاران عزیز واحد قزوین

دوره آموزشی اطفا حریق در محل شرکت سیمکات شعبه قزوین به مدت 2ساعت برای همکاران بصورت تئوری و عملی توسط واحد HSE شرکت برگزار گردید. در کلاس آموزشی اطفای حریق کارکنان به مدت 1 ساعت به صورت تئوری در رابطه با آتش سوزی ها و راه های پیشگیری از ان ها و آشنایی با انواع آتش سوزی و کپسول های آتش نشانی آموزش دیده و بعد از آن به مدت 1 ساعت در مانوری که در رابطه با اطفای حریق در محوطه شرکت برگزار شد ، اقدام به اطفای حریق نمودند

عرضه اولیه سهام سیمکات و جمکو، بزودی

🔺مهندس مهدی قندهاری، مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا از عزم و اهتمام سازمان برای ورود دو شرکت بزرگ صنعتی جمکو و سیمکات به بازار سرمایه و عرضه اولیه سهام این دو شرکت در تابلوی فرابورس طی ماه های آتی خبر داد.

🔺مهندس قندهاری افزود: پذیرش اولیه شرکت های صنعتی سیمکات و جمکو در سامانه فرابورس انجام شده است و امیدواریم هرچه زودتر مراحل پایانی و پذیرش نهایی آن نیز صورت پذیرد.

ممیزی مراقبتی IMS شرکت سیمکات

روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۶، شرکت انطباق کیفیت آسیا با موفقیت ممیزی مراقبتی نظام های یکپارچه مدیریتی IMS (مدیریت کیفیت، محیط زیست و ایمنی) شرکت سیمکات را انجام داد.

IMS یک سیستم جامع برای مدیریت موارد مرتبط با کیفیت محصولات (ISO 9001)، حفاظت از محیط زیست (ISO 14001) و ایمنی کارکنان (ISO 45001)است. این سیستم، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا استانداردهای بین‌المللی را در این زمینه‌ها پیاده کنند و فرآیندهای خود را بهبود بخشند.

شرکت سیمکات از طریق IMS به بهبود کیفیت محصولات، کاهش تأثیرات محیطی و افزایش ایمنی در محیط کار خود تمرکز می‌کند. با انجام ممیزی مراقبتی IMS توسط شرکت انطباق کیفیت آسیا، سیمکات به اطمینان از اجرای صحیح استانداردها و تطبیق با نیازهای بین‌المللی در این زمینه‌ها دست یافته است.

در این ممیزی مراقبتی، شرکت انطباق کیفیت آسیا فرآیندها، خط مشی و رویه‌های مدیریتی شرکت سیمکات را مورد بررسی قرار داده و سپس با توجه به استانداردهای IMS، تطبیق شرکت با آن را ارزیابی کرده است. نتیجه این ممیزی نشان می‌دهد که سیمکات به طور موفقیت‌آمیزی از مدیریت یکپارچه IMS استفاده کرده و در تطبیق با استانداردها و الزامات مرتبط با کیفیت، محیط زیست و ایمنی پیشرفت کرده است.

این دستاورد نشان از تعهد سیمکات به کیفیت و استانداردهای بین‌المللی در مدیریت کسب و کار و نگرانی شرکت برای حفاظت از محیط زیست و ایمنی کارکنان دارد. این ممیزی مراقبتی به سیمکات امکان می‌دهد تا در رقابت با سایر شرکت‌ها، اعتماد مشتریان خود را جلب کرده و بهبود پایداری عملکرد خود را ادامه دهد.

حضور شرکت سیمکات در نمایشگاه توانمندی های صادراتی 1402 پنجمین نمایشگاه ایران اکسپو ( Iran Expo 2023)

شرکت سیمکات در پنجمین نمایشگاه ایران اکسپو که در تهران برگزار شد حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی شـركت سیمکات ،پنجمین نمایشگاه توانمندی صادراتی جمهوری اسلامی ایران با حضور حدود ۷۵۰ شرکت داخلی و با عرضه ۱۲ گروه کالایی از جمله محصولات دانش‌بنیان، تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی، صنعت، مواد غذایی، پتروشیمی، ساختمان، صنایع دستی، خدمات فنی و مهندسی و ... با هدف افزایش مقاصد و گروه کالاهای صادراتی برگزار گردید .
مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، صبح روز یکشنبه مورخه 17/02/1402 با حضور رئیس جمهوری ایران در سالن اجلاس سران برگزار شد .
ریاست محترم جمهوری ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این نمایشگاه که با هدف گسترش همکاری میان فعالان اقتصادی کشورمان و دیگر کشورها به ویژه کشورهای همسایه و منطقه ترتیب داده شده بود اظهار داشت: این نمایشگاه که بعد از چندین سال وقفه به دلیل شیوع کرونا برگزار شده، زمینه خوبی برای شناخت ظرفیت‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران و در کنار آن آشنایی با ظرفیت‌ها و نیازها ی متقابل کشورهای دیگر است.
در میان این شرکتها ، * شرکت سیم و کابل تبریز * نیز با حضور فعال و گسترده خود در راستای توسعه بازار صادراتی برای کشورهای مقصد ، جذب سرمایه گذار خارجی (joined venture ) ، شناساندن پتانسیل های شرکت و معرفی محصولات ، با شرکتهای خارجی مختلف از جمله بازدید کنندگان از کشورهای چینی ، سفارت سوئیس ، کشورهای آفریقایی و عربی به مذاکره و گفتگو پرداخت. با توجه به پتانسیل نمایشگاه در زمینه توسعه صادرات انتظار میرود تعدادی از کشورها برای برقراری مبادلات فی مابین با شرکت سیمکات رغبت نشان دهند.


تقدیر سرپرستی بانک صادرات استان آ.شرقی از شرکت سیمکات

حضور و تقدیر ریاست محترم سرپرستی بانک صادرات استان از مدیریت شرکت سیمکات

ریاست محترم سرپرستی بانک صادرات استان ، رئیس بانک ، رئیس تسهیلات بانک پس از بازدید از خطوط تولیدی شرکت در دفتر مدیریت حاضر شده و آمادگی کامل خود را مبنی بر ارائه تسهیلات و خدمات بانکی در راستای برنامه های توسعه ای سال 1402 به شرکت سیمکات ، بیان نموده و در آخر جلسه لوح سپاس و تقدیر بانک را تقدیم مدیر عامل محترم شرکت جناب آقای مهندس قاریزاده نمودند.

بازدید پارک علم و فن آوری از شرکت سیمکات

بازدید دانش بنیان از شرکت سیمکات
به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات روز سه شنبه مورخه 12/02/1402 آقایان پور سعیدی ، شکاری ، گل محمدی ، افکاری و خانم دکتر مختار پور و آقای مهندس مددلو و خانم مهندس نیک نام از پارک علم و فن آوری ، شرکت اندیش بنیان ایتوک و اساتید دانشگاه تبریز از سان های تولیدی شرکت سیمکات بازدیدنموده و سپس جلسه ای جهت بررسی طرح ها و امکان سنجی همکاری ها انجام گرفت.
در ادامه جلسه اساتید دانشگاه تبریز با معرفی همکاران ، رشته تخصصی ، طرح ها و زمینه های همکاری را در قالب یک طرح پروپوزال تحت عنوان (بهبود عایق PVC با افزودن نانو کامپوزیت های سیلیکونی) که خاصیت هایی چون افزایش هدایت الکتریکی ، کاهش خوردگی ، ضد گرد و غبار ، آب گریزی ، خود تمیز شوندگی و ... مطرح کردند که با استفاده از تکنولوژی نانو به عنوان تکنولوژی نوآورانه و دانش بنیانی جهت رشد و افزایش کیفیت محصولات تولیدی بیان کردند.

*بازدید توزیع برق تبریز از شرکت سیمکات*

اسماعیل نژاد (تهیه کننده شبکه یک) رسالی (معاونت خدمات مشترکین برق تبریز) از شرکت سیمکات بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات ، با توجه به همکاری شرکت با شرکت توزیع برق تبریز در مدیریت مصرف سال 1401، و با توجه به درخواست سوخت از سامانه فراورده های نفتی، که اعلام کرده بوده اند، سوخت برحسب کارکرد ژنراتورها شامل انها می شود، با هماهنگی قبلی مقرر گردیده بود جهت پایش کارکرد ژنراتورها و نحوه همکاری در اوج بار و مدیرت مصرف، بر روی ژنراتورهای فعال کنتور نصب شود.
با توجه به اینکه در سال 1401 شرکت سیمکات در پیک بار و مدیریت مصرف همکاری خوبی داشته، و شامل طرح تشویقی و تخفیف همکاری شده است. در تاریخ 11/02/1402، آقایان مهندس رسالی (معاونت خدمات مشترکین)، دکتر واحد(ریس شبکه امور برق ائل گلی)، دهقان، سیف الهی، علی پور، (کارشناسان شرکت توزیع) و خانم مهندس نظری روابط عمومی شرکت توزیع تبریز، در شرکت سیمکات حضور یافته و از نیروگاه و کنتورهای نصب شده بازدید کردند. و با توجه به ساخت مستند توسط شبکه یک سیما از نیروگاه های برق و مدیریت مصرف با پیشنهاد شرکت توزیع، در این بازدید، تهیه کننده شبکه یک سیما آقای اسماعیل نژاد و چند تن از همکاران، در شرکت سیمکات حضور یافته و بعد دیدار با آقای مهندس قاری زاده، از نیروگاه بازدید، و از نحوه همکاری در مدیریت مصرف و نحوه پایش آنها مستند کوتاهی تهیه کردند.

طراحی و ایجاد داشبورد عملکرد مدیریتی با محوریت استخراج بهای تمام شده ماهانه

با توجه به نقطه قابل بهبود احصأ شده از بازخورد تعالی و پیشرفت سازمانی و نیز بازخورد گزارش حسابرس و بازرس قانونی (مفید راهبر ) جلسات مرتب و مکرر با حضور افراد و واحدهای ذینفع ، کمیته حسابرسی داخلی شرکت وهیئت مدیره برگزار گردیده و بر اساس تکالیف مشخص شده در جلسه مذکورو نیز به منظور نهایی نمودن بهای تمام شده سه ماهه اول سال مالی جاری و فروردین ماه برگزار گردیده و تکالیف هر یک از واحدها و افراد به صورت شفاف تبیین و زمان بندی لازم برای اجرا تنظیم گردیده و مقرر شد گزارش یک ماهه فروردین نیز حداکثر تا چهاردهم فروردین نهایی و به مدیریت تقدیم گردد.
ضمنا" جلسات مستمر برای جاری سازی نظام‌مند این رویکرد و پایش آن با هماهنگی های امور مالی برگزار خواهد شد.

بازدید مدیران و همکاران دانشگاه صنعتی سهند تبریز از شرکت سیمکات

دکتر فاتحی فر به همراه معاونین و همکاران از شرکت سیمکات بازدید کردند

روز شنبه مورخه 1402/02/09 طی هماهنگی های انجام شده با روابط عمومی شرکت با حضور آقایان دکتر: فاتحی فر، طباطبایی نژاد ، ابراهیمی ، نجفی اقدم ، اکبری ، قاسمی ، حسین پور ، راحمی و مهندس باقری فر از دانشگاه صنعتی سهند پس از بازدید از خطوط تولیدی شرکت طی جلسه ای در محل دفتر مدیریت تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
در این جلسه جناب آقای مهندس قاری زاده با معرفی شرکت (تاریخچه ، محصولات تولیدی ،صادرات ،گواهینامه ها ، تعالی و ...) و معرفی همکاران حاضر در جلسه زمینه های همکاری صنعت با دانشگاه را خواستار شدند ، در ادامه جلسه رئیس محترم دانشگاه صنعتی سهند جناب آقای دکتر فاتحی فر با معرفی دانشگاه و دانشکده ها و معرفی مدیران دانشکده های حاضر درجلسه طرح کار آموزی و پایان نامه های دانشجویان مرتبط با این صنعت و همکاری اساتید در قالب پروژه و تفاهم نامه را مطرح نموده و در پایان جلسه تفاهم نامه ای در دو نسخه یکسان بین شرکت سیمکات و دانشگاه صنعتی سهند امضأ شد.

رکورد شکنی شرکت سیمکات در راستای تحقق شعار سال ( مهار تورم و رشد تولید )

پیاده سازی استراتژی های ده گانه سازمان اقتصادی کوثر
*شرکت سیمکات در تولید ، فروش و صادرات در چهار ماهه اول سال مالی ۱۴۰۲ طی ده سال گذشته رکورد جدیدی ثبت کرد *
میزان تولید چهار ماهه اول سال مالی 1402 نسبت به دوره مشابه سال قبل ۴۳ درصد،میزان ریالی فروش داخلی 166 درصد و میزان صادرات ریالی محصول 215 درصد رشد داشته است.
این شرکت در طی ده سال گذشته در چهار ماهه اول سال مالی، همچون عملکردی را به ثبت نرسانده بود امید میرود با استمرار فعالیت ها و تلاش جمعی کارکنان و مدیران مجموعه در طی سال نیز شاهد موفقیت های بیشتر باشیم.
این موفقیت را که نتیجه تلاش جهاد گونه تک تک همکاران ساعی سیمکات میباشد به همکاران ارزشمند خود ، مدیریت و کارکنان هولدینگ سرمایه گذاری توسعه صنعت کوثر صبا و ریاست عالی سازمان اقتصادی کوثر تبریک عرض می نماییم.فایل ضمیمه

برگزاری اولین جلسه هیئت مدیره و کمیته حسابرسی در سال 1402

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات : روز شنبه مورخه 1402.01.19 اولین جلسه هیئت مدیره وکمیته حسابرسی داخلی با حضور کلیه اعضأ محترم و مدیر محترم مالی شرکت با هدف اطلاع از بودجه پیشنهادی سال 1402 و نیز برنامه های توسعه ای شرکت در حوزه تولید و فرش داخلی ، صادرات ، سرمایه گذاری و برنامه ورود به فرابورس بحث و گفتگو و موارد فوق مورد بررسی و تحلیل جامع قرار گرفت.

تقدیر سرپرستی بانک سپه استان آ.شرقی از شرکت سیمکات

حضور و تقدیر ریاست محترم سرپرستی بانک سپه استان از مدیریت شرکت سیمکات

ریاست محترم سرپرستی بانک سپه استان ، رئیس بانک ، رئیس تسهیلات بانک سپه شعبه رشدیه پس از بازدید از خطوط تولیدی شرکت در دفتر مدیریت حاضر شده و ضمن تقدیر از همکاری مالی شرکت سیمکات ، آمادگی کامل خود را مبنی بر ارائه تسهیلات و خدمات بانکی در راستای برنامه های توسعه ای سال 1402 به شرکت سیمکات ، بیان نموده و در آخر جلسه لوح سپاس و تقدیر بانک را تقدیم مدیر عامل محترم شرکت جناب آقای مهندس قاریزاده نمودند.

دیدار مدیریت محترم عامل در اخر سال1401

همزمان با آخرین روز کاری سال ۱۴۰۱ جناب آقای مهندس قاریزاده مدیریت محترم عامل شرکت سیمکات در حاشیه مراسم ضیافت ناهار کاری مدیران شرکت به پیشرفت و مشکلات در سال۱۴۰۱ اشاره و از زحمات کلیه همکاران بویژه تیم مدیران تشکر و توصیه های لازم را برای عبور از مشکلات موجود شرکت در سال ۱۴۰۲ را به مدیران داشتند در پایان جلسه از خدمات و زحمات جناب آقای مهندس براتی و جناب آقای مهندس ابوالحسن پور که مفتخر به بازنشستگی شده اند با اهدای لوح سپاس ، تقدیر و تشکر نمودند.

سیاست های ده گانه سازمان اقتصادی کوثر برای اجرای شعار سال

دکتر ناصر فخاری سیاست های ده گانه سازمان اقتصادی کوثر که مسیر اجرای شعار سال را هموار می سازد را به شرح زیر ابلاغ کرد:
۱. شناسایی و رفع گلوگاه های تولید
۲. شناسایی و رفع گلوگاه های هزینه
۳. افزایش صادرات
۴. واردات بی واسطه مواد اولیه تولید از قبیل نهاده ها و سایر ملزومات
۵. مولدسازی دارایی های کم بازده
۶. اصلاح ساختار سرمایه گذاری و خروج از بنگاه های کم بازده
۷. افزایش انضباط مالی و شفافیت عملیاتی
۸. کمک به مهار تورم
۹. رشد صددرصدی سودخالص و عملیاتی شرکت ها
۱۰. رفع چالش های فناورانه

اولین جلسه مشورتی سیمکات با حضور مدیرعامل ، مدیران، روسا ،سرپرستان و تعدادی از کارشناسان مجموعه

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات :

اولین جلسه مشورتی سیمکات با حضور مدیرعامل ، مدیران، روسا ،سرپرستان و تعدادی از کارشناسان مجموعه در محل دفتر کار مدیر عامل محترم در هفتم فروردین ماه برگزار گردید در این جلسه هر کدام از حاضرین نکته نظرات خود را در مورد مسائل محیطی و موثر و تاثیر پذیر از فعالیتهای سیمکات و راههای کاهش و مدیریت هزینه ها و نیز راهبردهای استراتژیک سیمکات بیان نموده و در آخر مدیرعامل محترم با جمع بندی مطالب راهکار های عنوان شده را در لزوم تلاش بیشتر ، تعامل افزونتر، احساس مسئولیت مضاعف و نیز بهره گیری از خرد جمعی و خلاقیت، و نوآوری خاصه نموده و همکاران در راستای پیشبرد اهداف سیمکات بر این موضوعات متعهد گردیدند تا ان شاءالله سیمکات همواره بتواند در سطح استان ، کشور و منطقه خوش بدرخشد.

دیدار نوروزی مدیریت محترم عامل با مدیران و کارکنان شرکت

مدیریت محترم شرکت ، صبح روز پنج شنبه مورخه 1402/01/05 با جمعی از مدیران و همکاران شرکت دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات ، مهندس عبداله قاریزاده در اولین روز کاری سال جدید با حضور در اتاق همکاران و سالن های تولیدی با جمعی از همکاران دیدار و گفتگو کرد.
در این دید و بازدید صمیمانه ، ضمن تبریک سال نو به خانواده بزرگ سیمکات سالی پر از موفقیت و شادکامی برای همگان آرزو و بر تلاش روزافزون برای تحقق شعار سال (سال مهار تورم و رشد تولید) تأکید کرد.

مراسم تجلیل از خانواده معزز شهدا و ایثارگران شرکت سیمکات

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات :
روز دوشنبه مصادف با ۲۲ اسفند ، سالروز بزرگداشت مقام شهدا مراسم تجلیل از خانواده معزز شهدا و ایثارگران شرکت سیمکات رأس ساعت ۳ بعد از ظهر در محل اجتماعات سالن تولید کارخانه تبریز با حضور تمام همکاران عزیز برگزار و جناب آقای مهندس قاری زاده مدیریت محترم عامل شرکت ضمن تبیین جایگاه شامخ شهیدان در نظام مقدس جمهوری اسلامی و رسالت ما در حوزه صنعت برای تداوم راه شهیدان به تشریح اهداف بزرگ تولید و فروش و صادرات محصولات در سال پیش رو پرداخته و تلاش تمام عزیزان را در سال جاری برای سیمکات مایه برکت قلمداد کردند.
و در ادامه مراسم نیز جناب آقای جمال بهرامی به نمایندگی از کارگران خط تولید از مسائل و دغدغه‌های همکاران صحبت و از تلاش های مدیریت شرکت برای توجه ویژه به همکاران در پنج سال اخیر تقدیر و تشکر کردند و در حاشیه مراسم نیز رئیس محترم اداری شرکت برنامه های رفاهی و خدماتی شرکت را برای عزیزان همکار تشریح و در پایان جشن عزیزان با شیرینی و میوه پذیرایی شدند.

عهد و میثاق با شهدا، شروع ساعات اداریِ 22اسفندِ کارکنان بنیاد آذربایجان شرقی بود .

کارکنان ستاد استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی به همراه کارکنان ادارۀ تبریز این بنیاد، در گرامیداشت «22اسفند، روز شهدا» نخستین ساعات اداری امروزِ خود را با حضور در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز و با عهد و میثاق بستن با شهدای والامقام آغاز کردند. در این مراسم که از ساعت 7:30 صبح در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار شد، مسئولان و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی با غبارروبی و گلباران مزار مطهر شهدا و نثار فاتحه به روح پرفتوح آنان، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند. تجلیل از خادمان شهدا، مداحی و غرس 3 اصله نهال به یاد شهدای والامقام در محیط پیرامونیِ گلزار شهدای وادی رحمت از دیگر برنامه های این مراسم بود. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی هم در این مراسم که در آن جمعی از مدیران و کارکنانِ دستگاه های اداری استان ، مدیران شرکت سیمکات و همچنین شماری از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران نیز حضور داشتند، سخنرانی کرد.

شرکت سیمکات به عنوان یکی از شرکت های پرتلاش و موفق سازمان اقتصادی کوثر

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات :
این شرکت بار دیگر به عنوان یکی از شرکت های پرتلاش و موفق بین مجموعه های وابسته به سازمان اقتصادی کوثر بنیاد شهید شناخته شد و در جلسه آخر سال شورای مدیران، لوح تقدیر توسط ریاست عالی سازمان جناب آقای دکتر فخاری به جناب آقای مهندس قاری زاده اهدا شد. این موفقیت را به کلیه همکاران و سایر دینفعان شرکت تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

نصب و راه اندازی جرثقیل 6 تنی و باسکول 60 تنی شرکت سیمکات (کارخانه قزوین)

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات ، جرثقیل 6 تنی و باسکول 60 تنی در کارخانه قزین شرکت سیمکات در روز بزرگداشت شهدا به بهره برداری کامل رسید.
اجرای این پروژه ها از حدود سه ماه قبل آغاز شده بود که طبق گانت چارت پروژه در موعد مقرر به بهره برداری رسید که با نصب این تجهیزات بعد از گذشت 50 سال از عمر شرکت ، تمامی محصولات و مواد اولیه که خارج از کارخانه باسکول می شدند در محل کارخانه صورت میگیرد. در خصوص جرثقیل نیز با اجرای این پروژه تمامی بارهایی که قبلا" بوسیله لیف تراک انجام و احتمال وقوع حوادث بیشتر و خطرات ریسک بالایی داشت و نیز محدودیت در بیشتر از 5 تن داشت نیزبرطرف شد.

بازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند تبریز


به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات، در راستای توسعه همکاریهای دانشگاه با صنعت و جامعه و همچنین انجام پژوهش‌های کاربردی، آشنایی با چالش‌ها و نیازهای صنعتی و رفع آن‌ها ، در روز کشنبه مورخه 14/12/1401دانشجویان این دانشگاه با بازدید از بخش های مختلف مانند سالنهای تولید ، با محصولات و دوره های مختلف آموزشی شرکت، آشنا شدند.

میزبانی شرکت سیمکات (جلسه اداره کل بنیاد شهید استان در خصوص روز بزرگداشت شهدا)

روز شنبه مورخه 1401/12/13 و در آستانه روز 22 اسفند سالروز بزرگداشت شهدا نشست تخصصی بین اداره کل بنیاد شهید استان ، معاونین ، سازمانهای وابسته در شرکت سیمکات برگزار شد.
در این نشست که به میزبانی شرکت سیمکات انجام گرفت ، با حضور مدیرکل محترم بنیاد شهید استان ، معاونین ، مدیران استانی بیمه دی ، بانک دی ، هتل و مجموعه های تحت پوشش بنیاد شهید استان و مدیریت محترم عامل و عضو موظف هیئت مدیره شرکت سیمکات برگزار گردید ، در خصوص روز بزرگداشت شهدا و تکریم از خانواده محترم آنان جلسه ای برگزار شد.

معاینات ادواری طب کار سال 1401شرکت سیمکات انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات معاینات ادواری طب کار سال 1401 به همت امور اداری ، ایمنی و بهداشت شرکت بمنظور اطمینان از وضعیت سلامت کارکنان انجام شد.

سازمان اقتصادی کوثر که به عنوان یک مجموعه بزرگ و کم نظیر در کشور

سازمان اقتصادی کوثر که به عنوان یک مجموعه بزرگ و کم نظیر در کشور در حوزه های کشاورزی، صنعتی، ساختمان‌سازی و... فعالیت دارد، ظرفیت بزرگی برای نخبگان محسوب می‌شود تا از ایده‌های آنها استفاده شود. بر این اساس از تاریخ دوم تا پنجم اسفند به مدت ۴ روز رویداد نمایشگاهی مسئله‌محور با تأکید بر اقتصاد دانش‌بنیان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران سالن ۳۸A برگزار شد.
در این رویداد نوآورانه که شرکت سیمکات نیز حضور داشت ، ۱۲۴ مسئله که نیازهای نوآورانه و فناورانه ۳۷ شرکت تابعه سازمان اقتصادی کوثر است عرضه شد و صاحبان ایده، شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاهیان در این زمینه‌ها همکاری داشتند.

سیمکات، صادر کننده نمونه سیم و کابل کشور

عضو موظف هیات مدیره و قائم‌ مقام شرکت سیمکات تبریز گفت: این شرکت نزدیک نیم قرن سابقه فعالیت در حوزه تولید انواع سیم و کابل های مسی و الومینیومی داشته و بیش از ۵ سال صادر کننده نمونه کشور شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات ، قاسم صمدیان، عضو موظف هیات مدیره و قائم‌ مقام مدیر عامل شرکت سیمکات تبریز در حاشیه جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان در خصوص عمده ترین فعالیت های این مجموعه گفت: شرکت سیمکات دو کارخانه فعال در شهرهای تبریز و قزوین دارد که بیش از ۴۷ سال قدمت داشته و دومین کارخانه سیم و کابل ایران است.

وی در ادامه افزود: بعد از نیم قرن فعالیت خوشبختانه وضعیت این مجموعه در جایگاه خوبی قرار داد.

صمدیان با بیان اینکه شرکت سیمکات در تامین سیم و کابل ایران سهم بسیار مهمی دارد خاطر نشان کرد: حدود ۵ سال است که این شرکت به عنوان صادر کننده نمونه سال شناخته می شود و محصولات این کارخانه به کشور ترکیه، عراق، آذربایجان، افغانستان، گرجستان ، غرب آفریقا و ... صادر می شود.

بازدید مدیران سازمان مدیریت صنعتی استان آ.شرقی

روز سه شنبه مورخ 1401.11.18مدیریت محترم اجرایی سازمان مدیریت صنعتی آقای مهندس جهانگیر به همراه مدیران آن مجموعه در شرکت سیمکات حضور و با مدیریت شرکت در زمینه توسعه همکاریهای علمی و آموزشی فی مابین توافق هایی صورت گرفت و مقرر شد برای برگزاری اموزش های رایگان تدوینی توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان با محوریت سیمکات برای واحد های تولیدی منطقه برنامه ریزی و قدامات لازم انجام پذیرد. در این جلسه در خصوص برگزاری سمینارهای علمی بویژه در حوزه منابع انسانی با همکاری انجمن مدیریت منابع انسانی ایران و مجمع مدیران اداری و منابع انسانی استان نیز توافق های همکاری صورت گرفت.

ورود سیمکات به بازارهای فرا منطقه ای

بازدید هیئت آفریقایی از شرکت سیمکات منجر به اولین صادرات این مجتمع صنعتی به کشورهای فرا منطقه ای گردید.
به گزارش روابط عمومی ، شركت سیمکات در راستاي گسترش برنامه‌هاي بازاريابي در حوزه صادرات محصولات خود پس از مطالعه بازارهاي بين‌المللي تعدادي از كشورهاي منطقه و كشور هاي در حال توسعه، افريقا را به عنوان بازار هاي بالقوه ارائه‌ي خدمات،مورد هدف قرار داده است و يكي از اين كشورها كه پتانسيل هاي بالايي به لحاظ توسعه صنعتي دارد، بورکینا فاسو محسوب مي‌شود. این کشور با وجود چالش های فراوان مستعد رشد صنعتی است و يكي از اعضاي اصلي اتحاديه اِکُواس (بازار مشترک کشورهای غرب آفریقا ) محسوب می شود .با توجه به روند رو به رشد صادرات محصولات ایرانی به آفریقا و مسيري كه كشورهای این قاره در راستاي صنعتي شدن در پيش گرفته اند و از سوي ديگر سابقه فعاليت خوبي كه برخي شركت‌هاي ايراني در آفریقا داشته‌اند، سیمکات مي‌تواند خدمات متنوعي را در حوزه سیم وکابل به انجام برساند.
در حاشيه بازديد هئیت آفریقایی از سیمکات، مدی ساوادوگو بازرگان مطرح آفریقایی با بيان اين كه ما در بورکینا فاسو دارای چالش های امنیت،بهداشت و درمان هستیم گفت: نقش ما صرفاً در واردات محصولات است و ما تا كنون محصول صنعتي كه از ابتدا خودمان طراحي كرده‌ و به مرحله توليد رسانده باشيم، نداشته‌ايم.
وی تصریح کرد: در راستای تعامل گسترده دو کشور خواهان تبادلات مؤثر بین دو شرکت هستم و نه تنها به فروش محصولات سیم و کابل علاقه مندیم بلکه مایل هستیم که خط تولید محصولات سیمکات را در کشور خودمان راه اندازی کنیم.
عبداله قاریزاده مدیرعامل سیمکات نیز گفت پروژه احداث کارخانه دارای دورنمای خوبی است و با تلاش‌های مشترک می‌توانیم به فرآیند و مرحله جدیدی برسیم.
وی افزود: یکی از اهدافی که شرکت سیمکات دنبال می‌کند، گسترش صادرات و همکاری با کشور‌های آفریقایی است.
در پايان بازديد از خطوط تولید سیم و کابل شرکت سیمکات، قراداد صادرات محصولات شرکت با حضور مدیرعامل و هیئت آفریقای امضاء شد و از این پس شاهد حضور محصولات شرکت سیمکات در آفریقا هستیم.

بازدید مدیران ارشد مؤسسه مفید راهبر از گروه کارخانجات سیمکات (قزوین)

آقای دکتر اسکندری معاونت محترم مؤسسه مفید راهبر به همراه آقایان دکتر شمس و جعفری روز سه سه شنبه چهارم بهمن ماه از کارخانه سیمکات شعبه قزوین (هادی برق سابق) بازدید و از نزدیک با فرایند تولید، امکانات و توانمندی های شرکت آشنا شدند در این بازدید که معاونت هلدینگ کوثر صبا آقای دکتر کاوه دارابی و همکاران ایشان آقایان دکتر اکبری ، کریمی و باقری نیز حضور داشتند. مدیر عامل مجموعه سیمکات آقای مهندس قاری زاده گزارش عملکرد از دوره مالی سال ۱۴۰۱ و سال‌های ماقبل ارائه نمودند . آقای اسکندری در این جلسه به بازدید ۷ سال پیش خود از مجموعه اشاره و به به پوییای و در مسیر رشد و تعالی و بهبودهای ایجاد شده در مجموعه اشاره واز تلاش‌ها و بهبود ها و تدابیر اتخاد شده و مدیریت و رویکردهای استراتژیک بکارگرفته در مجموعه قدردانی نمودند . آقای دکتر دارابی نیز به برنامه ها و فعالیت های در دست اقدام اشاره و مجموعه را مجموعه موفق و در مسیر تعالی عنوان و از تلاش‌های مدیریت و کارکنان قدردانی نمودند .
در ادامه جناب آقای مهندس قاری زاده از میهمانان بازدید کننده به جهت حضورشان تشکر نمودند.

شرکت سیمکات قزوین به باسکول ۶۰ تنی مجهز شد.

روز سه شنبه ۴ بهمن ماه همزمان با بازدید مدیران ارشد مؤسسه مفید راهبر و هلدینگ صبا، عملیات نصب تجهیزات باسکول ۶۰ تنی کارخانه سیمکات شعبه قزین قزوین شروع شد. این باسکول حداکثر طبق قرارداد در یک هفته آتی راه انداری و به بهره برداری کامل می‌رسد لازم به یادآوری است که جرثقیل هوایی ۶/۵ تنی نیز در این شرکت به بهره برداری رسیده هست .
قبلا بار های سنگین از جمله کوئل های مس با لیف تراک که از نظر ایمنی بسیار خطر ناک بود تخلیه می شد.

شرکت سیمکات موفق به اخذ گواهینامۀ تعالی و پیشرفت در سطح تقدیرنامه 4 ستاره گردید.

شرکت تـولیدی سیم و کابل تبریـز سیمکات موفق به اخذ گواهینـامۀ تـعالی و پیشرفت در سطح تقدیـرنامه 4 ستاره از ششمین دوره جایـزۀ ملی تـعالی و پیشرفت گردیـد.فایل ضمیمه

دیدار با خانواده معظم شهدا بمناسبت سالروز رحلت حضرت ام البنین (س) -روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا

سالروز رحلت حضرت ام البنین (س) ؛ روزی كه در تقویم ما به عنوان " روز بزرگداشت مادران و همسران شهدا" نام گذاری شده است.
ام البنین (س) بانوی ایثاگر كه اگر چه خود در دشت كربلا حضور نداشت، اما عطر ایمان، نگاه ولایتمدار، تفكر حسینی و شجاعت ایثارگری یك مسلمان معتقد را قطره قطره در كام فرزندانش نشاند و لاله صفت چنان بارشان آورد كه دشت تفتیده كربلا را همیشه تاریخ منقش به زیباترین مفاهیم همان شهادت كردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات به همین مناسبت و با هدف تعظیم و تکریم و بزرگداشت مقام شامخ شهیدان دوران دفاع مقدس مدیریت محترم عامل شرکت سیمکات به همراه مدیران شرکت از والدین عزیز سه نفر از شهدا منطقه دیدار و گفتگو کرده و با تقدیم لوح سپاس و هدیه معنوی از والدین آن شهیدان تجلیل بعمل اوردند.

بازدید دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند تبریز

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات، در راستای توسعه همکاریهای دانشگاه با صنعت و جامعه و همچنین انجام پژوهش‌های کاربردی، آشنایی با چالش‌ها و نیازهای صنعتی و رفع آن‌ها ، در روز چهارشنبه مورخه 14/10/1401دانشجویان این دانشگاه با بازدید از بخش های مختلف مانند سالنهای تولید ، با محصولات و دوره های مختلف آموزشی شرکت، آشنا شدند.
دانشگاه صنعتی سهند فعاليتهاي آموزشي و پژوهشی خود را از سال 1369 آغاز نموده است. هم‌ اكنون بعد از گذشت بیش از سی سال فعاليت آموزشي، دانشگاه در 2 رشته در مقطع کاردانی و 21 رشته در مقطع كارشناسي و 55 رشته در مقطع كارشناسي‌ ارشد و در 60 رشته در مقطع دكتري به فعاليت آموزشي خود ادامه مي دهد

بازدید دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان – تبریز

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات ، در این بازدید دانشجویان با بخش های مختلف مانند سالنهای تولید ، انواع محصولات و دوره های مختلف آموزشی شرکت، آشنا شدند.
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دومین دانشگاه جامع استان آذربایجان شرقی می باشد.
این دانشگاه در سال ۱۳۶۷ در مساحتی بالغ بر ۱۲۰۰ هکتار و در ۳۵ کیلومتری جاده تبریز-مراغه تاسیس شده است. در این دانشگاه حدود ۷۰۰۰هزار دانشجو در هفت دانشکده، علوم پایه، فنی و مهندسی، الهیات و معارف اسلامی، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر، علوم تربیتی و روانشناسی و دانشکده کشاورزی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با استفاده از آزمایشگاه ها و کارگاه های پیشرفته و اساتید فرهیخته گروه های آموزشی و پژوهشی در حوزه های مختلف مشغول به تحصیل و تحقیق می باشند ، در حال حاضر این دانشگاه دارای ۲۷۴ عضو هیئت علمی و ۲۰۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی است و با توجه به وجود پتانسیل بالا و توانمندی های مطلوب علمی آموزشی در دانشگاه، همکاری در چندین پروژه مربوط به مطالعات لرزه ای بناهای تاریخی با همکاری دانشمندان دانشگاه kanazawa ژاپن و پروژه های بین المللی با همکاری آژانس بین المللی bbca کشور ایتالیا انجام یافته است، که از فعالیت های بین المللی این دانشگاه با سایر موسسات علمی و دانشگاهی های خارج از کشور به شمار میرود.
این دانشگاه در سال ۱۳۹۷ رتبه ۲۰ در میان چهل دانشگاه ایرانی حاضر در سیستم رده بندی تایمز را کسب نموده است، همچنین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بر اساس رتبه بندی ( نیچر ایندکس) رتبه ۶ را در بین ده دانشگاه برتر ایران بدست آورده است.

بازدید شرکت فلات قاره ایران

روز یکشنبه مورخه 27/09/1401 شرکت سیمکات افتخار میزبانی مشاوران محترم جناب آقای دکتر فخاری ، ریاست محترم سازمان اتصادی کوثر به سرپرستی جناب آقای نداف و مدیران ارشد شرکت فلات قاره ایران ، خانم مهرابی مدیر دانش بنیان شرکت هلدینگ کوثر صبا که در محل کارخانه تبریز حضور داشتند.
میهمانان عزیز ضمن بازدید از خطوط تولید و آزمایشگاه کارخانه تبریز و تبادل نظر فنی با مدیران ارشد شرکت ، در جلسه ای با حضور مدیریت محترم عامل تعاملات آتی شرکت سیمکات را با شرکت فلات قاره ایران بحث و گفتگو کردند.

بازدید مدیریت محترم موسسه مفید راهبر

روز پنجشنبه مورخه 17/09/1401 جناب آقای دکتر اسکندری مدیر ارشد و عضو هیئت مدیره موسسه مفید راهبر به همراه آقایان شمس و جعفری مدیر و کارشناس برجسته آن موسسه محترم در ماموریت به تبریز و بازدید از کارخانه سیمکات و در راستای مسئولیت چند ساله خود برای حسابرسی شرکت سیمکات با هدف آشنایی هرچه بیشتر با حوزه تولیدات سیم وکابل و فرآیندهای تولید و احصأ دقیق اطلاعات پایه ، دیتاهای موثر مالی و زمان برای رسیدن به قیمت تمام شده محصولات تولیدی ، از کلیه خطوط تولید مسی و آلومینیومی و گرانول سازی شرکت سیمکات و با مدیران و مهندسین حوزه های تخصصی تولید گفتگو و در انتهای برنامه کاری در یک نشست مدیریتی با حضور مدیر عامل محترم و عضو محترم موظف هیئت مدیره از زحمات چندین ساله مدیریت تشکر و قدردانی کردند.

اهداء تقدیرنامه توسط مدیریت محترم بانک ایران زمین استان آ-شرقی

مدیریت شعب بانک ایران زمین منطقه آذربایجان شرقی ، با اهدأ تقدیر نامه ، کسب رتبه‌ی صادرکننده نمونه سال استان آذربایجان شرقی توسط شرکت سیمکات را به مدیرعامل و کارکنان این شرکت تبریک گفتند.

اهداء تقدیرنامه توسط مدیریت محترم بانک سپه استان آ.شرقی

مدیریت سرپرستی بانک سپه استان آ.شرقی، با اهدأ تقدیر نامه ، کسب رتبه‌ی صادرکننده نمونه سال استان آذربایجان شرقی توسط شرکت سیمکات را به مدیرعامل و کارکنان این شرکت تبریک گفتند.

تور مجازی بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق تهران 1401

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از تور مجازی غرفه شرکت سیمکات در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق تهران 1401دیدن فرمائید.منبع خبر : www.simcat.ir/360/Tour.html

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق تهران ۱۴۰۱ (IEE)

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات ؛ بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق تهران ۱۴۰۱ (IEE)به مدت چهار روز (از ۲۹ آبان لغایت دوم آذر ماه ۱۴۰1) در ۱۱ سالن نمایشگاهی به وسعت ۵۰ هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران از ساعت ۸ صبح الی ۱۵ عصر دایر شد.
در نمایشگاه بیست‌ودوم، ۳۵۰ شرکت داخلی و ۲۲ نماینده شرکت‌های خارجی از ۹ کشور جهان شامل چین، ترکیه، ایتالیا، آلمان، فنلاند، ژاپن، کره‌جنوبی، اسپانیا و جمهوری چک حضور داشتند. در نمایشگاه تخصصی صنعت برق ایران، کالاهایی در بخش‌های روشنایی، گروه سیم و کابل، تابلوسازان، تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیستم‌های ابزار دقیق، خطوط انتقال، کارفرما، مشاوران و پیمانکاران عرضه شده و در معرض دید عموم قرار گرفت.


مصاحبه دکتر ناصر فخاری مدیرعامل سازمان در غرفه سیمکات

در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق تهران رخ داد:
به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر امروز ۱ آذرماه ۱۴۰۱ دکتر ناصر فخاری مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره سازمان اقتصادی کوثر از غرفه شرکت سیمکات در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق تهران ۱۴۰۱ (IEE) بازدید کرد.

بازدید تعدادی از صاحبان صنایع بزرگ تبریز در معیت جناب حاج آقا کریم مردانی آذر از کارخانه سیمکات

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات روز یکشنبه ، بیست و دوم آبان ماه تعدادی از صاحبان صنایع بزرگ تبریز در معیت جناب حاج آقا کریم مردانی آذر بزرگ مرد خیر و نیکوکار ، نام آشنا و امپراطور مدرسه سازی ایران و جهان از شرکت سیم و کابل تبریز (سیمکات) بازدید و جمع صمیمی کارگران و مهندسین این شرکت را مورد تشویق خود قرار دادند.
جناب آقای مهندس قاریزاده مدیریت محترم عامل شرکت در انتهای این برنامه پرشور، با تقدیم یک لوح سپاس و دسته گل از مقام ارزشمند و اسطوره ای جناب حاج کریم مردانی آذر تجلیل کردند.

تعامل شرکت سیم و کابل تبریز با دانشگاه - مطالعه موردی

بنا به گزارش روابط عمومی شرکت تولیدی سیم وکابل تبریز (سیمکات)
جلسه ارائه پایان نامه دوره کارشناسی ارشد آقای مهندس معراج حیدری دانشجوی رشته مهندسی صنایع با عنوان ( ارائه یک مدل ترکیبی ANP و Fuzzydematel ) در تصمیم گیری چند شاخصه برای شناسایی و اولویت بندی کاهش هزینه زنجیره تأمین پایدار سیم و کابل های تولیدی در شرکت سیم و کابل تبریز (سیمکات)
بنابه اعلام رئیس روابط عمومی شرکت سیمکات در تاریخ 1401/08/18 با حضور استاد راهنما جناب اقای دکتر کماری علائی و نیز مدیریت محترم عامل ، مدیران ، کارشناسان واحد های تحقیق و توسعه ، تولید و عملیات ، بازرگانی و کنترل تضمین و کیفیت برگزار و مقرر گردید نتایج پایان نامه مذکور مورد تحلیل قرار گرفته و نسبت به موارد پیشنهادی قابل بهبود آن ، برنامه های عملیاتی اجرا گردد.

برگزاری کانون ارزیابی برای پنجاه نفر از کارکنان شرکت سیم و کابل تبریز – سیمکات در سطح مدیران ، روساء

بنابه گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات ، کانون ارزیابی برای پنجاه نفر از کارکنان مجموعه سیم و کابل تبریز – سیمکات توسط موسسه رویش کوثر (سازمان اقتصادی کوثر) از تاریخ 14/08/1401 بمدت چهار روز در محل کارخانه تبریز برگذار شد.
این دوره با هدف ارزیابی توانمندیهای همکاران ، تعریف برنامه های بهبود و موضوع استعداد یابی و جانشین پروری برگذار شد. با توجه به ارزیابی از همکاران شرکت کننده در کانون ، عموم همکاران از روند ، محتوا و کیفیت آن رضایت کامل داشتند.

شرکت سیمکات با یک شرکت عراقی جهت راه اندازی خط تولید توافقنامه اولیه امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات در توافق اولیه مقرر شد سیمکات ماشین آلات و دانش فنی تولید بخشی از محصولات خود را با مشارکت طرف عراقی در یکی از شهرهای شیعه نشین جنوبی عراق آغاز نماید.
اخبار کامل تر این مذاکرات متعاقبا" اطلاع رسانی خواهد شد.

بازدید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز (رشته مهندسی بهداشت حرفه ای) از شرکت سیمکات


بازدید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز (رشته مهندسی بهداشت حرفه ای) از شرکت سیمکات

بازدید مدیر عامل محترم شرکت ریخته گری ماشین سازی تبریز

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات :
جناب آقای سررشته مدیرعامل محترم و هیئت مدیره محترم شرکت ریخته گری ماشین سازی تبریز از شرکت سیمکات بازدید و در خصوص توانمندی های دو شرکت در خصوص ریخته گری و همکاری های فی مابین با مدیریت محترم عامل شرکت و مدیر محترم کارخانه گفتگو نمودند.

گزیده سخنان مدیرعامل محترم سازمان اقتصادی کوثر در جمع کارکنان شرکت سیم و کابل تبریز (سیمکات)

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با اشاره به افزایش دو برابری تولیدات شرکت سیمکات، گفت: تحولی که در چهار سال گذشته در این شرکت اتفاق افتاده با تکیه بر توانمندی مدیریت و نیروی انسانی است که قابل تقدیر می باشد.
به گزارش روابط عمومی شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز، دکتر ناصر فخاری در حاشیه بازدید از شرکت تولیدی سیمکات در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: صادرات محصولات تولیدی به کشورهای مختلف از جمله ترکیه و عراق از موضوعات مهمی است که در راستای استراتژی های سازمان مورد توجه و تمرکز مدیران شرکت سیمکات قرار گرفته بطوری که در سه سال گذشته به عنوان صادر کننده نمونه استان آذربایجان شرقی انتخاب شده است.
وی با تاکید بر اینکه شرکت تولیدی سیمکات نیازمند حمایت مسوولان استانی است، افزود: ﻃﺒﻖ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺭﻓﻊ ﻣﻮﺍﻧﻊ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﻮﻇﻒ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ استرداد ﺍﺭﺯﺵ ﺍﻓﺰﻭﺩﻩ ۹ ﺩﺭﺻﺪﯼ ﺑﺎﺑﺖ ﮐﺎﻻﻫﺎﯼ ﺻﺎﺩﺭﺍﺗﯽ ﺭﺍ یک ماهه ﺑﻪ ﺻﺎﺩﺭﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺑﺎﺯﮔﺮﺩﺍﻧﺪ، در خواست ما از مسوولان امور مالیاتی بازگشت به موقع 9 درصد مالیات ارزش افزوده صادراتی شرکت سیمکات است.
دکتر فخاری در ادامه به علاقه مندی سازمان برای سرمایه گذاری در حوزه کاتد مس و همکاری با مس سونگون اشاره و از مسئولین استانی درخواست همکاری نمودند.
فخاری با اشاره به اینکه دستگاه ها و تجهیزات کارخانجات شرکت تولیدی سیمکات نیاز به بروزرسانی دارد، گفت: این صنعت در دنیا در حال بهبود و ارتقا فناوری است و اگر دستگاه ها و تجهیزات این شرکت بازسازی و نوسازی نشود ممکن است بازار خود را از دست بدهد.
وی تاکید کرد: برای توسعه، نوسازی تجهیزات و اشتغال زایی در این شرکت ، بهره مندی از امتیازات و تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه ضروری است که نیازمند توجه و همراهی مسوولان استانی می باشد.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر تاکید کرد: سازمان اقتصادی کوثر نیز به سهم خود برای حمایت از شرکت تولیدی سیمکات در راستای تحقق سرمایه در گردش این شرکت، اقدام به حمایت های مختلف از جمله تقسیم نکردن سود سال با هدف توسعه تجهیزات نموده است.


بازدید مدیرعامل محترم سازمان اقتصادی کوثر از کارخانجات شرکت تولیدی سیمکات

آقای دکتر ناصر فخاری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر به همراه هیاتی از مدیران سازمان اقتصادی کوثر در بازدید از شرکت و کارخانجات تولید سیم و کابل تبریز، گفت: تلاش ستودنی مدیران و کارکنان شرکت تولیدی سیمکات طی چهار سال گذشته افتخارات بسیاری را به ارمغان آورده است که قابل تقدیر است.
به گزارش روابط عمومی شرکت تولیدی سیمکات، ناصر فخاری در جلسه با مدیران شرکت تولیدی سیمکات، اظهار داشت: راهبرد ما در سازمان ( اقتصاد رهنما ) می باشد که در برگیرنده رفاه، هوشمند سازی، نو آوری، مولد سازی و استعدادیابی است و همه این عوامل بسیار مهم هستند.
وی با اشاره به توان نیروی انسانی شرکت سیمکات ادامه داد: حضور کارکنان با سابقه بالای 20 سال در این شرکت نشان از وفاداری و تعهد نیروی انسانی به سازمان است ولی باید استعدادیابی نیروهای متخصص و توانمند در برنامه این شرکت قرار گیرد تا با بازنشستگی این افراد شرکت دچار مشکل نشود.
فخاری همچنین گفت: ضرورت نوسازی و بروزرسانی ماشین آلات و مکانیزم استحصال امری انکار ناپذیر است که لازم است پس از تصویب طرح توجیهی (F.S)، برنامه عملیاتی (Action plan) و طرح اقتصادی کسب و کار (Business Plan) اجرایی شود.
وی با پر اهمیت خواندن مسأله محیط زیست در فعالیت های اقتصادی سازمان تاکید کرد: انتقال کارخانه های هادی برق از بافت فعلی جغرافیایی به شهرک صنعتی یکی از موضوعات مهم و ضروری است تا ضمن توسعه اشتغال در استان و افزایش تولید، شاهد افزایش صادرات محصولات سیمکات باشیم.
مدیرعامل محترم شرکت تولیدی سیمکات در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از پیشرفت های اقتصادی و تولیدی این شرکت، گفت: شرکت سیمکات در سال 1353 با هدف تولید انواع سیم و کابل، تأسیس و پس از طی بیش از 4 دهه مراحل رشد و توسعه، اکنون به یکی از شرکت‌های بزرگ و فعال در زمینه طراحی و تولید انواع سیم و کابل تبدیل شده است.
آقای مهندس قاری زاده افزود: این شرکت در زمينه طراحي و توليد انواع سيم و كابل افشان، کابل‌های قدرت (مسي، آلومينيومي)، هادی‌های خطوط هوایی، مفتول مسی و آلومینیومی و انواع گرانول PVC مطابق با استانداردهاي ملي و بين المللي فعاليت مي کند.
وی ادامه داد: افزایش سودآوری و بهبود مستمر بهره‌وری، توسعه بازارهای داخلی و خارجی، افزایش تنوع سبد محصولات، دستیابی به فناوری‌های برتر، ارتقای سطح دانش فنی طراحی محصول، بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف منابع طبیعی از جمله اهداف و استراتژی های شرکت سیمکات می باشد.
مدیر عامل شرکت تولیدی سیمکات با اشاره به صادرات محصولات به کشورهای ترکیه و عراق، تاکید کرد: این شرکت در راستای اهداف خود توانسته است برای سومین سال متوالی به عنوان صادر کننده نمونه استان انتخاب شود.
وی همچنین با اشاره به افزایش میزان تولیدات و صادرات محصولات شرکت سیمکات و اینکه در حال رقابت با شرکت های مطرح کشور و منطقه هستیم، خواستار تصویب مجوزهایی از جمله نوسازی ماشین آلات و تأسیس دفتر در چند کشور همسایه برای توسعه کمی صادرات و ارتقاء توان رقابتی و کیفی تولیدات در شرکت سیمکات شد. ایشان در ادامه از مدیر عامل محترم سازمان اقتصادی کوثر ، جناب آقای دکتر فخاری بابت حمایت های همه جانبه از جمله طرح های توسعه ای سیمکات تقدیر و تشکر نمودند.

دیدار با خانواده معظم شهدا به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات:
جناب آقای مهندس عبداله قاریزاده، مدیرعامل محترم این شرکت بمناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با خانواده محترم شهدا شرکت دیدار و با بیان اینکه خانواده معظم شهدا مایه خیر و برکت نظام و انقلابند، و با اشاره به اینکه دیدار از خانواده شهدا ، روحیه خدمت‌گذاری در جامعه را دوچندان می‌کند، یادآورشدند امنیت و آرامش امروز کشور مرهون ایثار و از جان گذشتگی شهدای والا مقام و صبر و استقامت خانواده معظم شهداست.

بازدید مدیرکل بانک سینا از شرکت سیمکات

بازدید بازرگانان و تجار عراقی (کرکوک) از شرکت سیمکات

شرکت صادرات محور سیمکات مرزها را در نوردیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات ، چهاردهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان ، زیر ساخت و انرژی اربیل – عراق از 29 شهریور تا 1 مهر ماه 1401 توسط گروه نمایشگاهی Sofuar در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی اربیل برگزار شد. در این نمایشگاه که شرکت سیمکات با ایجاد غرفه حضور فعال و موثری داشت شرکتهایی از کشور های ایران ، ترکیه ، چین ، ایتالیا ، اربیل ، عراق ، در حوزه های مختلف زیرساختی و ساختمانی و انرژی حضور داشتند.
تعداد بازدید کنندگان تخصصی از غرفه سیمکات در این نمایشگاه قابل توجه بوده و دو نفر از همکاران بازاریابی و فروش به همراه نمایندگان اقلیم کردستان عراق در غرفه پاسخگوی بازدیدکنندگان داخلی و خارجی بودند ، شایان ذکر است چند قرارداد فروش محصولات صادراتی مهم نیز منعقد گردید.

یازدهمین نمایشگاه صنعت برق، که در تبریز شروع بکار نمود

روابط عمومی شرکت سیمکات :
یازدهمین نمایشگاه صنعت برق، که در تبریز شروع بکار نمود مخابرات و صنایع وابسته استان های آذربایجان شرقی و غربی، تهران، خراسان رضوی، اصفهان، شیراز، سمنان، کاشان، البرز، زنجان و قم شرکت کردند.
در این نمایشگاه نمایندگی شرکت سیمکات (تکنو الکتریک)حضور جدی داشتند ، انواع سیم و کابل، موتور برق، موتورهای ژنراتورهای دیزلی و گازسوز، باتری، چراغ ها و پروژکتورها، تابلوهای اتوماسیون، برق صنعتی، کلید، پریز، پست های پیش ساخته، تابلوهای فیکس فشار متوسط، تابلوهای فشار ضعیف، ملزومات روشنایی، رله های الکترونیک، نمایشگرهای تابلویی، مفصل های رزینی و تجهیزات کاتریک به نمایش گذاشته شده بود.

استاندار آذربایجان شرقی در دومین سفر خود به کشورهای همسایه

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات :
استاندار آذربایجان شرقی در دومین سفر خود به کشورهای همسایه پس از سفر به جمهوری آذربایجان، در رأس هیأتی متشکل از فعالان اقتصادی و تجاری استان، عازم ارمنستان شد.این سفر در راستای استفاده از ظرفیت‌های مرزی و توسعه مناسبات بین‌المللی استان و براساس اختیاراتی که دولت در این رابطه به استان‌های مرزی داده است، انجام گردید.
ایشان اظهار داشتند توسعه روابط با کشورهای همسایه و حضور فعال در بازارهای منطقه جزو سیاست‌های اصولی و راهبردی دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی است و آذربایجان شرقی با قرار گرفتن در همسایگی چند کشور مهم منطقه، سهم بسزایی در تحقق این سیاست‌ها دارد.
در این برنامه که جناب آقای مهندس قاریزاده مدیریت محترم عامل شرکت سیمکات نیز حضور داشتند برگزاری همایش‌های اقتصادی و تجاری، نشست‌های مشترک میان مسئولان حوزه‌های گمرکی، دانشگاهی و گردشگری، نشست‌های تخصصی با حضور فعالان اقتصادی و تجاری بخش خصوصی دو طرف و بازدید از چند مرکز صنعتی، تولیدی، فرهنگی و تجاری از دیگر برنامه‌های هیأت اعزامی استان در این سفر بود.

در ادامه بازدیدهای دوره ای از شرکت های تابعه، حضور مدیرعامل و هیئت همراه از شرکت سیمکات

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات، دوشنبه مورخ 1401/06/07  دکتر محمد جعفری اناری مدیرعامل محترم هلدینگ کوثر صبا ، به همراه اعضای هیئت مدیره و معاونت ها، در ادامه بازدیدهای دوره ای از شرکت های تابعه، با حضور در شرکت سیمکات تبریز، ضمن بازدید از خطوط تولیدی سیم و کابل و اطلاع از آخرین چالش‌ها و گزارشات تولید، نشست‌هایی متعدد با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت سیمکات و دیگر مدیران برگزار و آخرین وضعیت تولید و فروش مورد بحث و بررسی قرار گرفت 
در پایان دکتر محمد جعفری اناری از تلاش های بی وقفه مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره و پرسنل محترم شرکت سیمکات تشکر و قدردانی نمودند.

بازدید مدیرعامل محترم شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی به همراه معاونین از شرکت سیمکات

بازدید مدیرعامل محترم شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی به همراه معاونین از شرکت سیمکات
به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات ، مدیرعامل محترم شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی جناب آقای فرج نیا به همراه معاونین از شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز ( سیمکات ) بازدید و با مدیرعامل و مدیران شرکت در رابطه با توسعه همکاری‌ها جلسه مشترک تشکیل دادند. در این جلسه موضوع تهاتر محصولات تولیدی شرکت با ضایعات مسی تاکید و به رویکردهای جدید شرکت توانیر در زمینه جایگزینی سیم و کابل‌های خودنگهدار و آلیاژی آلومینیومی با مسی در سطح استان اشاره نمودند.
در این جلسه مدیریت محترم شرکت توزیع برق از فعالیت های جدید و رو به رشد سیمکات و نیز از کیفیت محصولات این شرکت ابراز رضایت و قدردانی نمودند.

کلاس آموزشی بهای تمام شده محصولات

بازدید هیئت تجاری افریقایی ( سنگال) از شرکت سیمکات

بازدید هیئت تجاری لیبیایی از شرکت سیمکات

بمناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات

روز چهارشنبه 1401,03,11 بمناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر ،مدیریت محترم عامل و عضو موظف محترم هیت مدیره با همکاران خانم مجموعه سیمکات دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار جناب اقای قاریزاده ضمن تبریک به همکاران از تلاش های انان تقدیر و تشکر کرده و ارزوی سلامتی و سربلندی نمودند

بازدید مدیریت محترم عامل گروه هلدینگ کوثر صبا به همراه اعضاء محترم هیئت مدیره از شرکت سیمکات

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات
روز سه شنبه مورخه 1401/03/10 جناب آقای دکتر جعفری اناری مدیریت محترم عامل گروه هلدینگ کوثر صبا ، اعضا محترم هیئت مدیره و مدیران محترم آن مجموعه از شرکت سیمکات بازدید نمودند.
قبل از بازدید از کارخانه مدیران به همراه میهمانان در مزار شهدا با اهدای گل با آرمانهای شهدا تجدید میثاق نمودند.
مدیرعامل محترم شرکت سیمکات گزارش مبسوط و مصوری از تلاش ها و فعالیت های انجام شده ، طرح و پروژه های در دست اجرا گزارشی ارائه نموده و برای بهبود و پایداری دستاوردهای کلیدی شرکت پیشنهادهایی را نیز ارائه و به لزوم انجام سرمایه گذاری در تکنولوژی و ماشین آلات به روز مجموعه تاکید نمودند. در این جلسه مدیرعامل محترم هلدینگ نیز طی سخنانی از فعالیت های موفقیت آمیز و رو به رشد مجموعه تقدیر و تشکر نموده و به مدیران محترم هلدینگ در همراهی و کمک به توسعه شرکت سیمکات تاکید نمودند در ادامه جلسه نیز کارگروه های مختلف ، سازماندهی و ضمن بازدید از واحدهای عملیاتی و آشنایی با فرآیندهای تولید و پشتیبانی شرکت با مدیران و روسای واحدها تشکیل جلسه داده و به نقطه نظرات و پیشنهادات ارائه شده متمرکز شدند.
جلسه اختتامیه با حضور تمام مدیران و با ریاست محترم جناب اقای دکتر جعفری راس ساعت ۲۰ با صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

جلسه اختتامیه ارزیابی ششمین دوره جایزه تعالی و پیشرفت

جلسه افتتاحیه ارزیابی ششمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت با حضور ارزیابان محترم

دیدار هیت تجاری شرکت ژاپنی با مدیریت محترم شرکت سیمکات

مراسم تجلیل از فرزندان شهدای شاغل در شرکت سیمکات

به مناسبت روز بزرگداشت شهدا (۲۲ اسفند )مراسم تجلیل از فرزندان شهدای گرانقدر شاغل در شرکت سیمکات با حضور فرزندان شهدا و مدیریت محترم عامل و مدیران واحدها برگزار و با اهدای هدایا از مقام شامخ شهدا تجلیل به عمل آمد. در این مراسم جناب آقای مهندس قاری زاده ضمن بیان مطالبی در خصوص ایثارگری ها و جایگاه والای شهدا از تلاش و زحمات همکاران در پیشبرد اهداف شرکت قدردانی و تلاش مضاعف را در اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری و در راستای اعتلای جایگاه سیمکات در سطح ملی و بین المللی خواستار شدند.
ایشان به تحولات مثبت و نیز افتخارات کسب شده اخیر از جمله انتخاب شرکت سیمکات به عنوان صادرکننده نمونه برای دومین سال پیاپی و نیز کارآفرین برتر استانی برای سومین سال پیاپی اشاره و از زحمات تک تک همکاران در کسب این افتخارات تقدیر و تشکر نمودند.
روابط عمومی شرکت سیمکات

مراسم تقدیر و تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان آذربایجان شرقی

مورخه ۱۴۰۰/۱۲/۰۵ سال کنفرانس پتروشیمی تبریز با حضور مسولین کشوری ، استانی و نماینده ولی فقیه در استان.
بنا به گزارش روابط عمومی سیمکات شرکت سیم و کابل تبریز(سیمکات) برای دومین سال پیاپی بعنوان صادر کننده نمونه استانی انتخاب ، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت
در این مراسم که با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور مسئولین بلند پایه کشوری ، استانی و نمایندگان مجلس و امام جمعه محترم تبریز برگزار شد ابتدا ضمن خوش آمد گویی ، گزارشی از فرآیند انتخاب صادر کنندگان نمونه ارائه، سپس ...
به ایراد سخن و تحلیل مسائل و موانع صادرکنندگان پرداختند در آخر مراسم از شرکت های فعال و نمونه صادراتی از جمله شرکت سیمکات متعلق به سازمان اقتصادی کوثر و بنیاد شهید کشور که برای دومین سال پیاپی با بیش از ۲۵ میلیون دلار صادرات برای کشورهای عراق ،اقلیم کردستان، افغانستان و ترکیه و آذربایجان، صادر کننده نمونه انتخاب گردیده با اهدای لوح و تندیس به جناب آقای مهندس قاری زاده مدیر عامل محترم شرکت تجلیل گردید . مدیر عامل شرکت سیمکات علاوه بر کسب این افتخار برای سومین سال متوالی بعنوان کارآفرین برتر استانی شناخته شده و در دهه فجر مورد تجلیل قرار گرفته است. انتظار بر این است که این شرکت پله های ترقی و تعالی را در سایه ی همت سرمایه های ارزشمند و توانمند خود طی نمایند.

انتخاب شرکت سیمکات به عنوان کارآفرین برتر سال استان آذربایجان شرقی

روز یک‌شنبه مورخه 17/11/1400 مصادف با ایام مبارک دهه فجر، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌همراه معاونین سازمان ضمن بازدید از خطوط تولیدی شرکت سیم و کابل تبریز (سیمکات) و تبریک ایام و عرض خداقوت، از مدیریت شرکت سیمکات جناب آقای مهندس عبداله قاری‌زاده به عنوان کارآفرین برگزیده و برتر استانی با اهدای لوح و کارت منزلت تقدیر و تشکر نمودند در این بازدید فرماندهی کلانتری کندرود جناب سرگرد پور بهنام، مدیرعامل پارک هلیا و آقای مهندس طاهری معاونت اشتغال سازمان کار و رفاه اجتماعی و خبرنگاران گروه سیار صدا و سیمای استان نیز حضور و با کارکنان شرکت دیدار نموده، هم‌چنین این موفقیت را به مدیریت، کارکنان، هلدینگ محترم صبا و مدیریت محترم سازمان اقتصادی کوثر صمیمانه تبریک عرض نموده و برای این مجموعه معظم آرزوی توسعه و پیشرفت روز افزون نمودند.

مراسم تجلیل از خانواده محترم شهدا و ایثارگران شرکت سیمکات کارخانه تبریز

مراسم تجلیل از خانواده محترم شهدا و ایثارگران شرکت سیمکات واحد #تبریز # توسط مدیریت محترم عامل جناب آقای مهندس قاری زاده و فرمانده محترم حوزه ۳

مراسم تجلیل از خانواده محترم شهدا و ایثارگران شرکت سیمکات کارخانه قزوین

مراسم تجلیل از خانواده محترم شهدا و ایثارگران شرکت سیمکات واحد #قزوین # توسط مدیریت محترم عامل جناب آقای مهندس قاری زاده

بازدید مدیر عامل محترم شرکت شهاب

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات روز شنبه مورخه 02/05/1400 جناب آقای مهندس هادی غلامزاده مدیرعامل محترم و آقای مهندس مهدی غلامزاده عضو هیئت مدیره محترم شرکت شهاب با حضور در کارخانه سیم وکابل تبریز با مدیریت محترم عامل جناب آقای مهندس قاریزاده دیدار و با اهدای تقدیر نامه ای از تلاش ها و زحمات ایشان و همکاران محترم در طی همکاریهای فی مابین تقدیر و تشکر نموده و از سالن های تولیدی این شرکت بازدید نمودند.
در این دیدار مدیرعامل محترم شرکت سیمکات برای تولید تمامی سیم و کابل های مصرفی شرکت شهاب بویژه سیم وکابل های وارداتی آن اعلام آمادگی نمودند و توافق شد در اولین فرصت مدیران تولید و کنترل کیفیت سیمکات (شعبه تبریز و قزوین) از واحد تولید شرکت شهاب بازدید و نتیجه را به مدیران محترم عامل گزارش نمایند.

روز درختکاری

روز درختکاری بهانه ای است که ما به محیط زیست بعنوان یک مسئولیت اجتماعی احترام بگذاریم*
در اهمیت درختکاری در نگاه اسلام از یکی از معصومین روایت است که فرمود (حتی اگر دیدید قیامت برپاشد و شما مشغول کاشتن درختی بودید از این عمل نیک خود دست برندارید)
مدیریت و کارکنان شرکت سیمکات همزمان با ایرانیان با کاشت درخت و هدیه یک نهال به طبیعت بمناسبت ((هفته منابع طبیعی و 15 اسفند روز درختکاری )) بنام شهدای شاخص استان و شهدای منتسب به خانواده همکاران و نیز به نام تک تک کارکنان یاد و خاطره شهدا را زنده و به استقبال بهار طبیعت رفتند.
بدین ترتیب ضمن حفظ و استمرار سنت دیرینه ایرانیان به صورت نمادین یکی از مسئولیت های اجتماعی خود در حفظ و صیانت از محیط زیست و احترام به خاک و زراعت را محقق نمودند.

تقدیر از کارآفرینان برتر استان آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات :
سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر با هدف، شناسایی و انتخاب شرکتها و مدیرانی که تلاش های آنها منتج به تحول قابل توجهی در کسب و کار سازمان خود شده برگزار گردید. در این جشنواره ضمن معرفی کارآفرینان برتر استانی ، شرکت سیمکات نیز بعنوان کارآفرین برتر بر اساس ارزیابی های انجام شده انتخاب و از طرف مقامات استانی لوح تقدیر و تندیس جشنواره بهمراه تقدیر نامه استاندار محترم آذربایجان شرقی به جناب آقای مهندس قاریزاده اهدا گردید.

صادرکنندگان برگزیده سال 1399

طی مراسمی صادرکنندگان برگزیده سال 1399 استان آذربایجان شرقی معرفی و تجلیل شدند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی تبریز، مراسم تجلیل از صادرکنندگان برگزیده آذربایجان شرقی در سال 99 عصر پنجشنبه در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شده و طی آن 20 نفر از صادر کنندگان برگزیده استان معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.
1- شرکت داداش برادر (آیدین) به مدیریت رسول بیوک
2- شرکت سهند جام تبریز به مدیریت یعقوب محبوبیان
3- شرکت آذرپاک خزر تهران به مدیریت ابوالفضل کاظمی نژاد کجاباد
4- شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز سیمکات به مدیریت عبدالله قاری زاده
5- شرکت ایلکین به مدیریت حسن قالیچه باف وثوقی
6- شرکت پالایش و انرژی شمالغرب آرکا به مدیریت مقصود رهبرنیا
7- شرکت کلرپارس به مدیریت ابوالفضل باباپور
8- شرکت صنایع رنگ و رزین آرکو به مدیریت کرامت زمان زاده
9- شرکت مجتمع فولاد شاهین بناب به مدیریت بابک علیزاد شهیر
10- شرکت مجتمع فولاد ظفر بناب به مدیریت حیدرعلی مردم خواه ( با یاد مرحوم جعفر ظفر بناب)
11- شرکت نخل سبز صبحی به مدیریت محمد صبح راست
12- شرکت صنایع غذایی شیرین وطن به مدیریت جلیل وطن دوست
13- شرکت کارخانجات سیمان صوفیان به مدیریت ولی الله اخلاقی فرد
14- شرکت شهریار چرم تبریز یکتا به مدیریت موسی باستانیان شاهگلی
15- شرکت ارس تارلا امین به مدیریت محمود ابراهیمی ( با یاد زنده یاد تراب ابراهیمی)
16 - شرکت صنایع پلاستیک تک ظرف آذربایجان به مدیریت حمید شفاعی نهند
17- شرکت ریخته گری تراکتورسازی ایران به مدیریت عبدالرحمن ارشدی صوفیانی
18- شرکت فولاد ناب تبریز به مدیریت کریم رحیمی
19- شرکت صنایع شیشه آذر به مدیریت احد محبوبیان
20- شرکت همت پلاست آذرآبادگان به مدیریت آیدین رستگار همت


دیدار حضوری مدیریت محترم عامل شرکت سیمکات با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی

به‌گزارش روابط عمومی شرکت سیمکات، در این دیدار جناب آقای دکتر فتحی (مدیرکل محترم اداره کار استان) با اهداء لوح سپاس و تندیس به‌مناسبت کسب رتبه برتر شرکت سیمکات به‌عنوان صادر کننده نمونه، از تلاش‌های مدیرعامل، هیئت مدیره و کلیه کارکنان این شرکت تقدیر و تشکر نمودند.
پس از جلسه مذکور، مدیرعامل محترم سیمکات به‌همراه مدیرکل، معاونین و مدیران سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در مراسم افتتاح سالن ورزشی سردار سلیمانی واقع در ساختمان اداره کل شرکت نمودند.

بازدید کارشناسان سازمان بورس از شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز سیمکات.

روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۳/۲۲ آقای دکتر غلامعلی پور به همراه آقای مهندس احدی از شرکت سیمکات بازدید نمودند در این بازدید که نماینده معاونت اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر آقای دکتر سرفرازیان نیز حضور داشتند از ساعت ۷/۴۵ صبح تا ساعت ۱۱ بطول انجامید. واحدهای راد آلومینیم، راد مس، گرانول سازی، کارخانه تولید سیم و کابل و آزمایشگاه مرجع مورد بازدید کارشناسان بورس قرار گرفت سپس مدیریت محترم عامل شرکت گزارشی از فعالیت‌ها، عملکرد، استراتزی‌ها وبرنامه‌های آتی شرکت ارائه نمودند در ادامه آقای دکتر غلامعلی پور به پتانسیل‌ها و مزیت‌های رقابتی سیمکات اشاره و آینده درخشانی را برای سیمکات پیش بینی و آرزو نمودند. قابل ذکر است شرکت سیمکات یکی از چهار شرکت سازمان اقتصادی کوثر است که با توجه به داشتن شرایط لازم طبق برنامه، امسال در بازار سرمایه پذیرش خواهند شد.

تولید دماغک ماسک در شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز سیمکات.

با شیوع ویروس کرونا در کشور عزیزمان ایران اسلامی، نیاز به ماسک‌ها و سایر مواد بهداشتی افزایش یافته است. کارخانه تولیدی سیم و کابل تبریز (سیمکات) در راستای تعّهد ملی و مسئولیت های اجتماعی خویش، به منظور کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و حفظ جان هموطنان، با به کار بردن تمامی امکانات موجود و تکیه بر دانش همکاران اقدام به تولید انبوه انواع دماغک ماسک‌های پزشکی (با ظرفیت حداقل دوازده میلیون عدد در هفته با لحاظ تولیدات کارخانه های تبریز و قزوین) با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت نموده است. امید است هر چه سریعتر سلامت همگانی در سایه الطاف الهی برای جامعه جهانی محقّق گردد.

انجام درختکاری در شرکت سیمکات به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و بزرگداشت روز شهدا.

روز پنجشنبه مورخ 98/12/22 به مناسبت گرامی داشت سال روز تأسیس بنیـاد شهیـد انقلاب اسلامی و بزرگداشت روز شهدا، 20 اصله نهال در شرکت سیمکات به نـام شهدا کاشت گردیـد.

قرار گرفتن شرکت سیمکات در وندور لیست وزارت نفت.

شرکت سیمکات در راستای تحقق اهداف راهبردی خود، در وندور لیست وزارت نفت به عنوان تأمین کننده انواع سیم و کابل آلومینیومی و مسی قرار گرفت.

شرکت سیمکات موفق به اخذ گواهینامۀ تعالی و پیشرفت در سطح تقدیرنامه 2 ستاره گردید.

شرکت تـولیدی سیم و کابل تبریـز سیمکات موفق به اخذ گواهینـامۀ تـعالی و پیشرفت در سطح تقدیـرنامه دو ستاره از دبیـرخانۀ جایـزۀ ملی تـعالی و پیشرفت گردیـد.

صادرات آلومینیوم و مس فرآوری شده با توسعه صنعت سیم و کابل.

به گزارش « روزنامه دنیای اقتصاد »، آقای مهندس عبدالله قاری‌زاده مدیرعامل شرکت سیمکات با اشاره به این مطلب افزود: تولید سیم و کابل، یکی از را‌ه‌های ایجاد ارزش افزوده در صنعت مس است و با توسعه این صنعت، به جای صادرات مس خام، کشور می‌تواند به سمت صادرات آلومینیوم فرآوری شده حرکت کند.
وی تاکید کرد: شرکت سیم و کابل تبریز (سیمکات) در سال ۹۸ و با تکیه بر توان متخصصان داخلی، توانسته بالغ بر ۶۰۰میلیارد ریال صادرات سیم و کابل به کشورهای منطقه داشته باشد.

وی افزود: ایجاد ارزش افزوده بیشتر در صنعت مس از طریق تولید کابل‌های عمومی و تخصصی تضمین می‌شود و به جای صادرات مس خام‌ فرآوری آن در صنعت سیم و کابل بسیار ارزنده است.

شرکت سیمکات توانسته با تولید محصولات متنوع سیم، کابل هادی هوایی، مفتول (راد) آلومینیومی، مفتول مسی و گرانول‌های PVC نقش مهمی در صنعت مس و کابل کشور بازی کند. استفاده از دانش و فناوری روز جهان در تولید محصولات جدیدی مثل کابل‌های ابزار دقیق و هادی‌های پرظرفیت که در راستای استراتژی فعالیت‌های دانش‌بنیان این شرکت قرار دارد همراه با تکمیل زنجیره تولید سیم و کابل نشان از نقش محوری این شرکت تبریزی در بازار سیم و کابل و اقتصاد دانش‌بنیان کشور دارد.
وی با اشاره به صادرات این شرکت ادامه داد: صادرات محصولات سیمکات به کشورهای مختلف از جمله عراق، گرجستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان نمونه‌ای از توان داخلی کشور در بهره‌برداری از ظرفیت‌های ملی و افزودن ارزش بر مواد اولیه است. در چنین شرکتی با تولید بیش از هفت هزار تن کابل آلومینیومی و شش هزار و ۵۰۰ تن کابل مسی انتظار تاثیرگذاری آن بر صنایع پایین‌دستی و بالادستی دور از ذهن نیست.

ارزیابی تعالی و پیشرفت سازمانی شرکت سیمکات در سطح تقدیرنامه.

درساعت هشت صبح روز پنج شنبه هفدهم بهمن ماه نود و هشت با حضور جناب آقای مهندس عبداله قاری‌زاده مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره سیمکات و جناب آقای مهندس قاسم صمدیان عضو موظف هیئت مدیره، اعضای کمیتۀ راهبری و ارزیابان محترم دبیرخانۀ جایزۀ ملی تعالی و پیشرفت ( جناب آقای مهندس آرش ابراهیم پور به عنوان ارزیاب ارشد، جناب آقای دکتر صادق درخشنده و جناب آقای مهندس جهانبخش آریانی به عنوان ارزیاب )، در محل اتاق مدیریت کارخانۀ تبریز، ارزیابی تعالی و پیشرفت شرکت سیمکات در سطح تقدیرنامه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران شروع و تا ساعت بیست و یک همان روز ادامه یافته و در ساعت چهارده روز جمعه هجدهم بهمن ماه خاتمه یافت.

تولید انبوه انواع سیم و کابل‌های هالوژن فری در کارخانه تبریز شرکت سیمکات.

شرکت سیمکات در راستای تحقق اهداف راهبردی و پاسخگویی به نیازها، انتظارات و درخواست‌های مشتریان و به منظور تکمیل سبد محصولات خود، اقدام به تولید انواع سیم و کابل‌های هالوژن فری به صورت انبوه نمود.

چهارمین نشست مدیران سازمان اقتصادی کوثر در مشهد مقدس.

در پایان چهارمین نشست مدیران سازمان اقتصادی کوثر که در مورخ ۱۳ و ۱۴ آذر ماه در مشهد مقدس برگزار گردید طی مراسمی از مدیرعامل محترم هلدینگ کوثر صبا، دکتر حامد عین افشار و مدیران عامل شرکت های تابعه هلدینگ (شرکت سیمکات، شرکت پنبه و دانه های روغنی خراسان و شرکت خاوردشت) که در سال مالی گذشته طی ارزشیابی‌های صورت گرفته جزو سه شرکت برتر شناخته شدند، تقدیر و قدرانی گردید.
جناب آقای مهندس اسکندری، مدیرعامل محترم سازمان اقتصادی کوثر، طی تقدیرنامه ای، مجاهدت در عرصه جنگ اقتصادی و بهبود فرآیند تولید شرکت‌ها و تحقق شاخص‌های ارزیابی مد نظر سازمان که با ایمان قلبی در آن نقش آفرینی کرده‌اند را بسیار مهم و قابل تحسین و تقدیر، دانستند.

مراسم افتتاح و راه‌اندازی سالن تولید مفتول مس در کارخانه تبریز شرکت سیمکات.

در روز هشتم آبانماه سال 98 سالن تولید مفتول مس کارخانه تبریز شرکت سیمکات، توسط جناب آقای دکتر رحمتی قائم مقام محترم سازمان اقتصادی کوثر و با حضور اعضای محترم هیئت مدیره و مدیران شرکت سیمکات افتتاح و راه اندازی گردید.

ارسال اولین محموله صادراتی شرکت سیمکات به کشور افغانستان.

مدیران و کارکنان مجموعه کارخانجات سیمکات، عزم خود را جزم نموده‌اند تا با استعانت از خداوند متعال و پیروی از فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری، با تمرکز بر صادرات محصولات خود به کشورهای دوست و همسایه، سهم شایسته‌تری را در محقق شدن بیش از پیش شعار امسال ( رونق تولید ) ایفا کنند.

بازدید جناب آقای مهندس اسکندری مدیرعامل محترم سازمان اقتصادی کوثر و هیأت همراه از شرکت سیمکات.

در روز 17 مرداد ماه جناب آقای مهندس اسکندری مدیرعامل محترم سازمان اقتصادی کوثر و هیأت همراه از شرکت سیمکات بازدید بعمل آوردند. در ادامه بازدید جلسه‌ای با حضور جناب آقای مهندس اسکندری و هیأت همراه، جناب آقای مهندس قاری‌زاده مدیر عامل محترم شرکت سیمکات، اعضای محترم هیئت مدیره و مدیران شرکت سیمکات برگزار گردید. ابتدا جناب آقای مهندس قاری‌زاده مدیرعامل محترم شرکت سیمکات گزارشی از عملکرد و دستاوردهای جدید شرکت ارائه نمودند و سپس بترتیب اعضای محترم هیئت مدیره، مدیران واحدهای تولیدی ( آقای مهندس نصیرزاده )، کنترل و تضمین کیفیت ( آقای مهندس فرسنگی )، تحقیق و توسعه و واحد ریخته‌گری ( آقای مهندس پرتوی ) و مدیر کارخانه قزوین ( آقای مهندس جعفری ) گزارشی از عملکرد واحدهای تحت مدیریت خود را ارائه نمودند و در اواخر جلسه تک تک مدیران محترم عالی سازمان و سپس جناب آقای مهندس اسکندری به ایراد سخن پرداختند و از عملکرد و تلاش‌های کلیه همکاران سیمکات که باعث ایجاد تحولات مثبت شده‌اند تقدیر و اهداف، استراتژی‌ها و نیز انتظارات سازمان را تبیین فرمودند و در ادامه رئیس شورای اسلامی کار شرکت سیمکات به نمایندگی از کلیه کارکنان این مجموعه لوح تقدیر و سپاس به جهت حمایت‌های ارزشمند سازمان اقتصادی کوثر به آقای مهندس اسکندری تقدیم نمودند.

بازدید میهمانان کشوری جشنواره سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از کارخانه تبریز شرکت سیمکات

در روز 16 مرداد ماه کلیه میهمانان کشوری جشنواره سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در کلانشهر تبریز که با حضور معاون محترم بهره‌برداری سازمان و مدیران کل فرستنده‌های تلویزیونی و رادیویی شبکه های استانی صدا و سیما برگزار بود به مدت دو ساعت از کارخانه و خطوط تولید شرکت سیمکات در تبریز بازدید بعمل آوردند. در این بازدید مدیران و مهندسین فرستنده‌های رادیویی و تلویزیونی شبکه‌های استانی صدا و سیما با توانمندی‌های شرکت سیمکات آشنا و اخبار این بازدید را در چندین نوبت از برنامه‌های خبری فارسی و آذری و نیز ویژه برنامه‌های اقتصادی شبکه سهند صدا و سیمای استان بعنوان معرفی و توانمندی‌های اقتصادی استان در سال رونق تولید پخش گردید.

شروع اولین مراحل اجرایی طرح‌های تحقیق و توسعه در زمینۀ صنعت سیم و کابل با همکاری دانشگاه تبریز.

در راستای همکاری‌های فی مابین شرکت سیمکات و دانشگاه تبریز در زمینۀ ارتباط صنعت و دانشگاه و تأسیس اولین دفتر دائمی ارتباط با صنعت در کارخانۀ سیم و کابل تبریز و انعقاد قرارداد همکاری فی مابین، آقایان دکتر ذاکر حمیدی و دکتر نقش آرا جهت انجام اولین مراحل اجرایی طرح‌های پیشنهادی خود در هفتۀ گذشته در شرکت سیمکات حضور بهم رساندند و پس از مذاکرات با کارشناسان شرکت، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت ادامۀ فرآیند اجرایی طرح‌های مذکور بعمل آمد که انتظار می رود با این اقدامات گام‌های مهمی در راستای اعتلای صنعت سیم و کابل به ویژه شرکت سیمکات برداشته شود.

تشکیل اولین جلسۀ شورای راهبری 5S در کارخانۀ تبریز.

اولین جلسۀ شورای راهبری 5S کارخانۀ تبریز در روز شنبه مورخۀ 98/04/15 برگزار گردید.

برگزاری کلاس‌های سلامت روان و مهارت‌های زندگی در کارخانۀ تبریز.

برگزاری کلاس‌های سلامت روان و مهارت‌های زندگی در محل کتابخانۀ کارخانۀ تبریز.

بازدید قائم مقام مدیرعامل محترم سازمان اقتصادی کوثر از کارخانۀ قزوین شرکت سیمکات.

دراین بازدید جناب آقای دکتر رحمتی قائم مقام مدیر عامل محترم سازمان اقتصادی کوثر، با همراهی جناب آقای مهندس قاری‌زاده مدیر عامل محترم شرکت سیمکات، روز چهارشنبه مورخ 98/04/05 از محل کارخانه قزوین شرکت سیمکات دیدن فرمودند.

ایشان از کلیه خطوط تولید سیم و کابل ، واحد گرانول سازی، آزمایشگاه کنترل کیفیت، انبارها و همچنین سایر قسمت‌های کارخانه به‌طور کامل بازدید بعمل آورده و توضیحات کاملی از مسئولین ذیربط در خصوص کلیه مراحل، از لحظه ورود مواد اولیه، مراحل تولید و فرآوری تا خروج محصول از کارخانه به ایشان ارائه گردید.
پس از بازدید کلیه واحدها جلسه‌ای با حضور جناب آقای دکتر رحمتی و مدیر عامل شرکت و عضو هیئت مدیره، مدیر مالی، مدیرکارخانه، مدیر حراست و مسئول فروش با ذکر آیاتی چند از کلام الله مجید راس ساعت 14 برگزار و پیرامون موضوعات مختلف از قبیل مسائل و مشکلات تأمین نقدینگی، تلاش بیشتر تبلیغات و بازاریابی گسترده و دست یابی به هدف و سود معین شده به کارگیری حداکثری منابع از قبیل ماشین‌آلات تولیدی و ایجاد بهره‌وری و بهینه‌سازی خطوط تولید با استفاده از پتانسیل موجود داخلی اعم از فروش داراییهای غیر مولد از قبیل زمین، اجاره سالن‌های بلا‌استفاده، فروش ماشین‌آلات فرسوده و بلااستفاده و جایگزینی ماشین‌آلات جدید و پیشرفته بحث و تبادل نظر شده و حاضرین جلسه از بیانات و راهنمایی‌های جناب آقای دکتر رحمتی استقبال و کلیه اهداف و راهبردها جهت بکارگیری نتایج مربوطه مکتوب و جهت اجرایی شدن برنامه‌ریزی گردید. جلسه در ساعت 18 با ذکر صلوات بر محمد (ص) و ال محمد خاتمه یافت.

شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز سیمکات موفق به اخذ گواهینامۀ تعهد به تعالی گردید.

شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز سیمکات موفق به اخذ گواهینامۀ تعهد به تعالی از دبیرخانۀ جایزۀ ملی تعالی و پیشرفت گردید.

مراسم جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

جشن باشکوه دهۀ فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران توسط شرکت سیمکات باحضور جناب آقای دکتر مالک رحمتی قائم مقام محترم سازمان اقتصادی کوثر، جناب آقای مهندس کریم صادقزاده تبریزی عضو محترم شورای اسلامی کلانشهر تبریز، مدیران محترم ارشد استانی، خانوادۀ محترم پرسنل شرکت سیمکات و سایر میهمانان عزیز در سالن صدرا تبریز برگزار گردید.

برگزاری مراسم تقدیر و اعطای جوایز به نفرات اول آزمون تعالی و پیشرفت سیمکات

درساعت یازده روز دوشنبه هشتم بهمن ماه نود و هفت به نفرات اول آزمون تعالی و پیشرفت سازمانی توسط جناب آقای مهندس عبداله قاری‌زاده مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره سیمکات و جناب آقای مهندس قاسم صمدیان عضو موظف هیئت مدیره تقدیر بعمل آمد و جوایزی به شش نفر اول این آزمون سرکارخانم خانعلیزاده و آقایان : اکبر الوان ، شاهپور پناهی ، میرایوب حسینی ، امیر حسین زاده و حسین غریبی اهداء گردید.

ارزیابی تعالی و پیشرفت شرکت سیمکات در سطح تعهد به تعالی

درساعت هشت و نیم صبح روز یکشنبه سی ام تیرماه نود و هفت با حضور جناب آقای مهندس عبداله قاری‌زاده مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره سیمکات و جناب آقای مهندس قاسم صمدیان عضو موظف هیئت مدیره و اعضای کمیتۀ راهبری و با حضور ارزیابان محترم دبیرخانۀ جایزۀ ملی تعالی و پیشرفت جناب آقای دکترعلی طلوع سرارزیاب محترم و جناب آقای دکتر عبداله عظمت ارزیاب محترم در محل اتاق کنفرانس کارخانۀ تبریز ارزیابی تعالی و پیشرفت شرکت سیمکات در سطح تعهد به تعالی با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران شروع و در ساعت هیجده و سی دقیقه خاتمه یافت.

آئین افتتاح دفتر تحقیق ، توسعه و نوآوری شرکت سیمکات - دانشگاه تبریـز

در تاریخ 97/08/28 براساس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تبریز و شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز ( سیمکات )، مسئولیت راهبردی و عملیاتی دفتر تحقیق و توسعه و نوآوری این شرکت با برگزاری آئین افتتاح بمنظور بهره‌برداری بهینه از توانمندی‌های سخت افزاری و نرم افزاری متقابل، به‌طرفین محول گردید.

حضور فعال شرکت سیمکات در هجدهمین نمایشگاه صنعت برق ایران

شرکت تولیدی سیم و کابل تبریـز سیمکات در هجدهمین نمایشگاه صنعت برق ایران، محصولات کارخانه تبریز و کارخانه قزوین ( هادی برق - دیاموند ) خود را، با تخفیف ویژه نمایشگاهی به فروش می‌رساند.

راه‌اندازی مجدد و شروع به تولید، گرانول‌سازی شرکت سیمکات

در شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز سیمکات، واحد تولید گرانول‌سازی مستقر در کارخانه تبریز، جهت تأمین مواداولیه مصرفی کارخانجات خود و همچنین به منظور فروش محصولات گرانول، اقدام به راه‌اندازی مجدد، و شروع به تولید نمود.

ادغام شرکت تولیدی هادی برق ( دیاموند ) در شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز سیمکات

طبق مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده همزمان و مشترک، شرکت تولیدی هادی برق (دیاموند)، با انتقال کلیه اموال، داراییها، مطالبات، دیون و تعهدات، در شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز سیمکات ادغام گردید.

فلذا با اجرای مصوبه مذکور تداوم فعالیت شرکت هادی برق از طریق شرکت تولیدی سیم و کابل تبریز سیمکات ادامه خواهد یافت.

مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل جدید شرکت سیمکات

دراین مراسم باصدور حکمی ازسوی جناب آقای مهندس اسکندری ریاست محترم سازمان اقتصادی کوثر جناب آقای مهندس عبداله قاری‌زاده بعنوان مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سیمکات منصوب و از تلاش‌های آقای مهندس محمود دربندی مدیرعامل پیشین این شرکت تشکر و قدردانی گردید.